PODKARPACIE. Narkotyki i kilkadziesiąt tysięcy złotych znalezione podczas przeszukania

PODKARPACIE. Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Przy 23-latku oraz w jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli niemal 430 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty, będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

303-243327
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego uzyskali informacje o mężczyźnie mogącym posiadać znaczną ilość narkotyków. Wynikało z nich, że niedozwolone substancje może przechowywać w mieszkaniu. Aby uniemożliwić ich ukrycie lub zniszczenie, we wtorek policjanci pojechali pod ustalony adres.

Na miejscu, w jednym z samochodów zauważyli mężczyznę. Wyglądem odpowiadał rysopisowi podejrzewanego. Policjanci wylegitymowali go, to 23-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Młody człowiek zaprzeczył, aby posiadał substancje zabronione. Jednak podczas przeszukania, policjanci znaleźli przy nim susz roślinny. Więcej narkotyków zabezpieczyli w jego mieszkaniu. Był to również susz roślinny. Policjanci zabezpieczyli również znalezione w mieszkaniu pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. W komendzie policjanci wstępnie zbadali i zważyli zabezpieczony susz. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana w ilości ponad 426 gramów.

Wyjaśnieniem sprawy i gromadzeniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrane materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów i w czwartek doprowadzili tam podejrzanego.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

303-243328

źródło: KMP Rzeszów


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

05-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)