Początek wakacji. Bezpieczeństwo ponad wszystko (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dzieci i młodzież doczekały się upragnionych wakacji. Na dwa miesiące mogą podręczniki odłożyć w kąt. Przed nimi czas wakacyjnego wypoczynku, a przed policjantami akcja „Bezpieczne wakacje 2017”. Dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych to bardzo ważna kwestia, o której nie możemy zapominać, nawet w wakacje.

Wakacje to czas wypoczynku, podróży, często beztroskiej zabawy, ale nawet w tym okresie musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Podkarpaccy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji “Bezpieczne Wakacje 2017”. Działania rozpoczęły się 23 czerwca i trwać będą do końca sierpnia.

Przez najbliższe dwa miesiące wielu turystów będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski. Wielu z nich w drodze na miejsce wypoczynku skorzysta z przejść granicznych znajdujących się w naszym województwie. Dla policjantów ruchu drogowego jest to okres wzmożonej pracy. Będą oni kontrolować autokary wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą ich stan techniczny, wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują również trzeźwość kierowców.

W trakcie wakacyjnych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

– trzeźwość kierujących;
– stan techniczny pojazdów;
– braki w wyposażeniu;
– dobór miejsc postoju w czasie podróży;
– dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze;
– właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży;
– stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdniach, a także na inne nieprawidłowości związane z oznakowaniem dróg

Policjanci będą odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie spotkań będą rozmawiać z młodymi ludźmi o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także na zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą, czy w górach.

Podkarpaccy policjanci zadbają także o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkie atrakcyjne turystycznie miejscowości regionu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wysyła dodatkowych policjantów. Więcej patroli pojawi się m.in.: nad Zalewem Solińskim, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na turystycznych szlakach Bieszczadów, przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

Podczas wakacji działać będą sezonowe Posterunki Policji w Solinie i nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów zarówno tych, którzy wypoczywają na lądzie, jak i tych wypoczywających nad wodą.

źródło: KWP

02-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)