Pijany kierowca dwukrotnie jechał na czołówkę. Został zatrzymany przez dowódcę WOT

PODKARPACIE. Pijany kierowca o mały włos doprowadziłby do kolizji z innymi pojazdami. Dowódca podkarpackich terytorialsów wracając służbowo z Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Trzciańcu wraz z kierowcą zachowali czujność i zatrzymali pijanego kierowcę, który próbował uniknąć odpowiedzialności karnej.

29 kwietnia około godz. 16.30 w m. Stara Bircza kierujący pojazdem marki opel, będąc pod wpływem alkoholu przemieszczał się drogą krajową 28 w kierunku Birczy. Kierowca swoim zachowaniem na drodze przykuł uwagę powracającego służbowo z OSG w Trzciańcu płk. Dariusza Słoty – dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mieszkaniec gminy Bircza zachowywał się podejrzanie na drodze, jechał głównie lewym pasem ruchu usuwając się jadącym pojazdom z naprzeciwka w ostatniej chwili, doprowadzając prawie dwukrotnie do czołowego zderzenia. Dowódca podkarpackich terytorialsów podejrzewając prowadzącego pojazd o stan nietrzeźwości, zareagował zajeżdżając mu drogę. Następnie wyłączył samochód, odebrał kluczyki kierowcy i zawiadomił policję z Posterunku Policji w Birczy. Po przyjeździe patrolu okazało się, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymany kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie i stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. To nasz obywatelski obowiązek, każdy człowiek powinien się w ten sposób zachować i nie dopuścić do dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcy – skutki mogły być tragiczne – mówi płk Dariusz Słota.

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.


zdjęcie: 3. PBOT

kpt. Witold Sura
rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego

źródło: materiały nadesłane

01-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)