Pięścią rozbił szybę radiowozu. Obrażał policjantów (FOTO)

KOŁACZYCE / PODKARPACIE. Trzy zarzuty usłyszał 35-latek, który uszkodził policyjny radiowóz. Podczas interwencji mężczyzna znieważył funkcjonariuszy i zmuszał ich do zaniechania czynności służbowej. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W miniony wtorek po godzinie 17, policjanci zostali skierowani na teren jednej z posesji w Kołaczycach, gdzie zgłoszono awanturę. Funkcjonariusze z lokalnego posterunku po dotarciu na miejsce zauważyli wybiegającego z posesji mężczyznę. Jak się później okazało, był to 35-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna był agresywny, wulgarnie i obraźliwie odnosił się do funkcjonariuszy. Zaraz po tym jak podbiegł do radiowozu, uderzył pięścią w tylną szybę pojazdu powodując jej całkowite rozbicie.

Policjanci natychmiast obezwładnili agresywnego mężczyznę. 35-latek podczas interwencji był wulgarny, szarpał policjantów za mundur, wyrywał się i kopał. Swoim chuligańskim zachowaniem znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów oraz zmuszał ich do odstąpienia od podjętych czynności.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia radiowozu, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz zmuszania ich do zaprzestania prawnej czynności służbowej. Przyznał się do popełnienia tych czynów i złożył wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

pw

źródło: KPP Jasło

07-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)