Ogromny namiot nad lodowiskiem przy Bursaki. Będzie również ślizgawka na Rynku (FILM, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Trwa montaż namiotu nad lodowiskiem przy ul. Bursaki w Krośnie. Konstrukcja pomoże wydłużyć okres korzystania z obiektu przez młodszych i starszych miłośników jazdy na łyżwach. Wzorem ostatnich lat, ślizgawki będą organizowane również na Rynku. Start 6 grudnia.

Tomasz Sokołowski

Montaż lodowiska i uruchomienie ślizgawek na Rynku w Krośnie to kontynuacja strategii władz miasta nastawionej na aktywizację mieszkańców i stworzenie warunków do wspólnej zabawy w obrębie starówki. Magistrat planuje organizację wielu ciekawych wydarzeń, których ważnym elementem będzie właśnie lodowa tafla.

Zaplanowaliśmy szereg działań aktywizujących mieszkańców w okresie przedświątecznym jak i podczas Bożego Narodzenia. Chcemy stworzyć miejsce do integracji rodzin. Będzie choinka, przyjedzie święty Mikołaj. Wzorem ostatnich lat będzie również lodowisko, gdzie najmłodsi będą mogli uczyć się jazdy na łyżwach – mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

Syntetyczne lodowisko będzie miało powierzchnię 200 m2. W okresie jego funkcjonowania, od 6 grudnia do 15 stycznia (finał WOŚP), odbędzie się na nim cykl imprez w ramach jednego wielkiego wydarzenia pod nazwą: “Rynek Krosna. Świąteczne serce miasta” – zaznacza Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krosna.

Sztandarowymi projektami będą: przyjazd świętego Mikołaja, zapalenie choinki, piernikowe warsztaty czy organizacja przeróżnych zabaw animowanych przez studentów PWSZ w Krośnie.

Z lodowiska na Rynku będą mogły korzystać dzieci do 14 roku życia. Obowiązywać będą bilety w cenie 1 zł. Wypożyczenie łyżew – 2 zł.

Za zamontowanie lodowiska na Rynku miasto zapłaci z własnej kasy około 110 tys. zł.

 

Tłumy krośnian odwiedzały lodowisko na Rynku. Na tafli świetnie bawili się najmłodsi. Foto: UM Krosna / archiwum

Tłumy krośnian odwiedzały lodowisko na Rynku. Na tafli świetnie bawili się najmłodsi. Foto: UM Krosna / archiwum

 

Ograniczeń wiekowych nie będzie z kolei na dużo większym obiekcie instalowanym przy krośnieńskim MOSiRze (ul. Bursaki). Nowością będzie zadaszenie lodowiska.

W ten sposób wydłużymy pracę lodowiska. Będzie również lepszy lód, ponieważ czynimy starania, aby wypożyczyć profesjonalną i nową rolbę, która utrzyma odpowiedni stan tafli – zdradza gospodarz miasta i dodaje: – Dzieci będą miały wydzielony czas na naukę jazdy na łyżwach, nie będzie mieszania młodszych ze starszymi. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas spędzania czasu na lodowisku.

Tutaj również będzie można wypożyczyć łyżwy. Ceny biletów są ustalane.

Wypowiedź prezydenta Piotra Przytockiego dotycząca lodowisk w Krośnie

foto: Red., UM Krosna

21-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)