,,Od kołyski aż po grób – życie codzienne muzułmanów”. Krośnieńskie spotkania z podróżnikami (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE.  Najbliższa prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami odbędzie się 6 listopada br.. Gościem spotkania będzie Witold Gapik, który przedstawi życie codzienne muzułmanów w basenie Morza Kaspijskiego.

Podczas prezentacji podróżnik przedstawi życie, kulturę, historię i tradycję ludów mieszkających na terenach fascynujących, a zarazem bardzo trudnych. Opowie o obrzezaniu, swatkach, wielożeństwie oraz o tym dlaczego kobiety w ciąży nie powinny wchodzić na cmentarze. Na koniec niczym dawna kupiecka karawana przemkniemy po środkowoazjatyckich miastach Jedwabnego Szlaku.

Prelekcja odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

WITOLD GAPIK — prawnik, nauczyciel, menadżer eksportu. Jako handlowiec podróżował po Ukrainie, Rosji, Azji Środkowej, Kaukazie, Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej. Od 2011 roku właściciel firmy Caspian Trade, której podstawą jest import win z Gruzji i Węgier. Autor książki ,,Pijany martwym Gruzinem” wydanej przez Wydawnictwo Bezdroża (2017). Mistrzowsko przedstawił w niej ludzi i miejsca położone wokół Kaukazu i w Azji Środkowej – dawne republiki Związku Radzieckiego na pograniczu Rosji, Chin, Pakistanu, Afganistanu i Iranu.

materiały nadesłane

27-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)