Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał 2 promile!

KROSNO/ PODKARPACIE. Zdecydowana postawa pracownika stacji paliw, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy dostawczego iveco. Zatrzymany mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 56-latek trafił do policyjnego aresztu.

filling-station-g59408560d_1280                                           

Wczoraj o godz. 19.40 policjanci otrzymali informację, że na stacji paliw przy ul. Podkarpackiej w Krośnie doszło do próby obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego pojazdem. Z policyjnych ustaleń wynikało, że kierujący iveco zatrzymał się na stacji paliw z zamiarem zakupu jedzenia. Mężczyzna miał trudności z utrzymaniem równowagi, co wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Po wyjściu ze sklepu, mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu z zamiarem kontynuowania podróży. Wówczas pracownik stacji podbiegł do auta i wyciągnął kluczyk ze stacyjki, uniemożliwiając uruchomienie silnika. Znajdujący się pod widocznym wpływem alkoholu mężczyzna próbował przekonać personel stacji o braku zasadności informowania Policji o całym zdarzeniu, jednak na nic się to zdało. W czasie, gdy pracownik stacji rozmawiał z dyspozytorem numeru alarmowego, nietrzeźwy mężczyzna pieszo oddalił się w nieznanym kierunku.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili zapis kamer monitoringu stacji, ustalając rysopis nietrzeźwego kierowcy. Chwilę później, mężczyzna został zatrzymany w rejonie skrzyżowania ul. Podkarpackiej i Krakowskiej. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie.

źródło: KMP Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KONFEDERACJA Jakub KULESZA, Piotr CZAK-ŻUKOWSKI, Tomasz GRABARCZYK: Najdroższe Boże Narodzenie stulecia

tvPolska

29-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)