Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy, który wjechał do rowu!

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Jedliczu, wracając ze służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego fordem. Mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie i swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

303-235320

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 21.30, na ul. Łukasiewicza w Zręcinie. Wracający ze służby funkcjonariusz jedlickiego komisariatu zwrócił uwagę na osobowego forda, którego kierujący miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mężczyzna zjeżdżał od lewej do prawej krawędzi jezdni, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Chwilę później, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Policjant niezwłocznie zawiadomił dyżurnego krośnieńskiej jednostki o zdarzeniu i przystąpił do udzielania pomocy kierowcy forda. Siedzący za kierownicą mężczyzna znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Na skutek zdarzenia nie odniósł obrażeń. Gdy zorientował się, że zaalarmowane służby są już w drodze, rzucił się do ucieczki, jednak szybko został zatrzymany przez policjanta, a następnie przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi.

Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy forda. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego samochód został odholowany. 41-latkowi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło: KMP Krosno

01-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)