O krok od tragedii na przejściu dla pieszych (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy hondy, który omal nie potrącił dwójki dzieci na oznakowanym przejściu dla pieszych. 14-latce i jej 5-letniemu bratu na szczęście nic się nie stało. Kierujący hondą był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18.30 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Podkarpackiej w Krośnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni kierujący osobową hondą, jadąc lewym pasem w kierunku Jasła, ominął ciąg samochodów, które zatrzymały się na prawym pasie i nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym przez przejście pieszym. Dziewczynka w wieku 14 lat, razem ze swoim 5-letnim bratem, przechodzili przez dwujezdniowy odcinek krośnieńskiej obwodnicy.

Będąc już na drugim pasie ruchu dziewczynka zauważyła rozpędzony samochód, którego kierujący nie zwalniał przed przejściem. 14-latka pociągnęła brata za rękę, by jak najszybciej zejść z niebezpiecznej drogi. Dopiero wówczas kierujący hondą zaczął gwałtownie hamować, zatrzymując pojazd za przejściem dla pieszych. Na szczęście nie doszło do potrącenia dzieci.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, 28-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

źródło KMP Krosno

14-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)