Nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny rośnie w oczach. Będzie służył uczniom i mieszkańcom (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Z dnia na dzień widać kolosalne postępy prac przy budowie nowoczesnego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Inwestycja za 1,5 mln zł zakłada powstanie boiska dla piłkarzy z trawiastym “dywanikiem” oraz bieżni i stref do lekkoatletycznych konkurencji technicznych. Z obiektu będą korzystać uczniowie popularnego “Elektryka”, ale również mieszkańcy miasta, którzy już teraz zgłaszają chęć korzystania z jeszcze powstającej infrastruktury.

Tomasz Sokołowski

Ostatnie miesiące, dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, to niezwykle owocny okres pod katem inwestycji w sport. Przy “Elektryku” działają już dwa boiska wielofunkcyjne, do piłki nożnej, a także do koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej.

Do tej pory szkoła korzystała jedynie z trawiastego boiska i żużlowej bieżni, czyli infrastruktury, która odbiegała od standardów obiektów sportowych wymaganych w dzisiejszych czasach. Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę dwóch nowoczesnych boisk: wielofunkcyjnego Orlika oraz boiska ze sztuczną murawą. Szkoła korzysta z nowych obiektów od 1 września – mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Obiekty kosztowały 690 tys. zł z czego 250 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Jednocześnie magistrat podjął decyzję o przystąpieniu do projektu mającego na celu całkowitą modernizację stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, zlokalizowanego również tuż przy “Elektryku”.

Będzie to nowoczesne boisko z fantastyczną murawą i bieżnią dookoła niego. Będzie ona miała 333 m długości i 6 torów. Powstaną również rzutnie, skocznie, szatnie i magazyny. Obiekt będzie w pełni funkcjonalny – wylicza Bronisław Baran.

Władze chcą zachować funkcję dostępności obiektu.

Pamiętam, że na tym stadionie swoje mecze rozgrywała zgłoszona do rozgrywek ligowych drużyna z Białobrzegów. Chcielibyśmy, aby ze stadionu korzystali wszyscy chętni mieszkańcy. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje ryzyko powstania zniszczeń, czy dewastacji, ale obiekt będzie monitorowany, stąd wierzymy, że mieszkańcy będą korzystali z obiektów w sposób odpowiedzialny i zgodny z regulaminami – dodaje prezydent Baran.

Stadion pochłonie 1,5 mln zł. Miasto otrzymało 670 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, firmą Grumix ze Śląska, obiekt ma być gotowy na koniec października.

Według wstępnych ustaleń boiska i stadion będą ogólnodostępne, aż do godzin wieczornych. Orlik i boisko ze sztuczną murawą posiadają oświetlenie, więc problemu z grą po zmierzchu nie będzie. Do dyrekcji szkoły, ale również do władz miasta już teraz zgłaszają się grupy sportowców zainteresowanych korzystaniem z efektownej infrastruktury.

O zakończeniu prac przy stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym poinformujemy na naszym portalu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wakacyjna ofensywa inwestycyjna miasta. Krosno realizuje obecnie zadania na 40 mln zł! “Stawiamy na rozwój, bezpieczeństwo i komfort życia” (FILM)

11-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)