Nowoczesna karetka w krośnieńskim szpitalu. Będzie ratować zdrowie i życie wcześniaków i noworodków (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Szpital zakupił karetkę neonatologiczną wraz wyposażeniem. Nowoczesny Mercedes Sprinter posiada m.in. innowacyjne elementy mechaniczne, pozwalające w łatwiejszy i bardziej komfortowy sposób przewozić noworodki do ośrodków o wyższej referencyjności.

Nowoczesny ambulans spełnia wszelkie najnowsze wymogi techniczne, medyczne i ekologiczne. Jego podstawowym wyposażeniem jest specjalistyczny inkubator wraz z kompletem sprzętu medycznego, w tym m.in. respirator transportowy, pompy infuzyjne, pulsoksymetr czy kardiomonitor. Obecnie taką karetkę w województwie podkarpackim posiada jedynie rzeszowski Szpital Pro-Familia i Szpital w Krośnie. Karetka neonatologiczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny najwyższej klasy dzięki, której możliwy jest transport dzieci nawet w bardzo ciężkim stanie. Na pokładzie takiego ambulansu mali pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną jak na oddziale intensywnej opieki.

W 2016 roku zespół wyjazdowy – Karetki “N” ze Szpitala w Krośnie wykonał 150 wyjazdów w celu ratowania życia i zdrowia wcześniaków oraz noworodków. Karetka neonatologiczna będzie transportować dzieci zarówno na terenie województwa podkarpackiego, jak i poza jego granice.

Samochód wraz z wyposażeniem kosztował 757 641 zł.

Zakupu dokonano w ramach w ramach projektu „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia “Kobieta i Dziecko” – wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna”, która została współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

źródło: Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

16-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)