Nocne wpadki przemytników na granicy (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. Ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów wykryli funkcjonariusze KAS podczas kontroli dwóch pojazdów. Do zdarzeń doszło na przejściach granicznych w Krościenku i Korczowej.

Na blisko 1,5 tys. paczek papierosów natrafili minionej nocy (21/22 lutego br.) funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Krościenku podczas kontroli osobowego audi. Podróżujący pojazdem 40-letni Niemiec, został skierowany do szczegółowej rewizji. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że papierosy schowane są praktycznie we wszystkich wolnych przestrzeniach konstrukcyjnych samochodu. 40-latek tłumaczył, że nie jest właścicielem przemycanego towaru. Papierosy miał przewieźć przez granicę w ramach przysługi.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Krościenku zabezpieczyli papierosy do wszczętego postępowania karnego skarbowego. Na poczet kary grożącej sprawcy, zatrzymany został także samochód oraz kwota 1 200 zł.

Wykrycie 1098 paczek papierosów to z kolei wynik kontroli samochodu ciężarowego, którego kierowca przekraczał w nocy (20/21 br.) polsko-ukraińską granicę w Korczowej.

Ukraińska ciężarówka skierowana została do rewizji, podczas której funkcjonariusze KAS wykryli, że w kabinie kierowcy oraz w podłodze naczepy ukryte są papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Do własności przemycanego towaru przyznał się kierujący pojazdem ob. Ukrainy. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej.

źródło: KAS

22-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)