Niszczycielska siła wody. Mieszkańcy dziękują strażakom! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. O tym jak duża jest siła żywiołu przekonali się dotkliwie mieszkańcy sąsiednich powiatów, gdzie w weekend nawałnice wyrządziły bardzo wiele szkód. Woda niszczyła praktycznie wszystko co napotkała na swojej drodze. Ratować domy, samochody, maszyny i inne mienie, sąsiadom z powiatu przemyskiego pomagali między innymi strażacy z OSP Niebieszczany. Otrzymali za to wielkie podziękowania.

Strażacy z OSP Niebieszczany otrzymali wiadomość od jednego z mieszkańców Brzuski w gminie Bircza:

Witam, chciałem bardzo bardzo podziękować chłopakom z Niebieszczan, ci co wczoraj przebywali na terenie Brzuski. Panowie wykazali się niesamowitym zaangażowaniem i empatią, odwalili kawał dobrej roboty. Praca ich nie polegała tyko na zrobieniu swojego, ale na rzadko, bardzo rzadko spotykanym przyjacielskim wsparciu. Byli z nami cały dzień, pracując bez jakiejkolwiek przerwy. Są naprawdę wielcy i zasługują na wyróżnienie. Barwo! Obym ich jeszcze spotkał, ale w innych okolicznościach. Proszę ich wyróżnić. Panowie z Niebieszczan, a część mówiła że z Leska, nie znam się, czy to były dwie jednostki, czy z jednego oddziału, w każdym razie wielkie brawa ! Potrzebuje stronkę, aby pochwalić ich publicznie bo muszą być docenieni! Dziękuję!

Przypomnijmy, że w działania na terenie najpierw powiatu przemyskiego, a później również powiatu krośnieńskiego zaangażowano tzw. “Kompanię Sanok”, w skład której wchodziło kilka jednostek OSP, a także strażacy z PSP: PSP Sanok, OSP KSRG Bukowsko, OSP KSRG Długie, OSP KSRG Besko, OSP Hłomcza, OSP Niebieszczany, OSP KSRG Zagórz, OSP KSRG Nowosielce, OSP KSRG Strachocina, OSP KSRG Tyrawa Wołoska i OSP KSRG Poraż.

Strażacy z Niebieszczan tak relacjonują walkę z powodzią w powiecie przemyskim:

O godz. 4.00 w sobotę udaliśmy się w ramach kompanii “Sanok” na teren powiatu przemyskiego w celu pomocy mieszkańcom tamtych terenów, którzy bardzo ucierpieli podczas ostatnich olbrzymich opadów deszczu. To co zastaliśmy na miejscu to po prostu był dramat.

Niestety całodzienny wspólny wysiłek mieszkańców i strażaków w sobotnich godzinach wieczornych ponownie zniweczył ogromny żywioł jakim jest woda. My powróciliśmy w niedzielę rano o 4.00 do remizy i swoich bezpiecznych domów, ale mamy nadzieję, że pogoda wreszcie okaże się łaskawa i ci wspaniali ludzie będą mogli po raz kolejny i miejmy nadzieję ostatni w ciągu ostatnich dni przystąpić do porządkowania tego, co im pozostało po przejściu żywiołu.

Ze swojej strony zapewniamy, że jeśli zostaniemy ponownie zadysponowani do pomocy poszkodowanym to oczywiście tam się udamy i w miarę swoich skromnych możliwości postaramy się pomóc tym, którzy tej pomocy oczekują.

Dla nas najlepszym wyróżnieniem są powyższe słowa i niczego więcej od nikogo nie oczekujemy, po prostu robimy to ,,Bogu na chwałę, a ludziom na ratunek”

A mieliśmy okazję i przyjemność w Brzusce współpracować z jednostkami z pow. leskiego – OSP KSRG Średnia Wieś oraz OSP Uherce Mineralne. Chłopaki wielkie dzięki! Razem z nami pracował również miejscowy “łącznik” druh Krzysztof z OSP KSRG Dubiecko.

Poranny wyjazd jednostek “Kompanii Sanok” na teren powiatu krośnieńskiego

W trakcie weekendu informowaliśmy o aktualnej sytuacji na Podkarpaciu:

W powiecie brzozowskim walczyli z wodą! NAGRANIA Z AKCJI

Nawałnica w okolicach Jasła i Krosna. Zalane ulice, podtopienia! (VIDEO)

Potężny żywioł! ZDJĘCIA obrazujące ogrom zniszczeń (FOTO)

FOTO: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku

Zdjęcie z Podkarpacia z 26.06.2020: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku

Piorun uderza w dom! VIDEO (BEZ CENZURY)

Youtube.com / Warner Boos

źródło: Red., OSP Niebieszczany, OSP Bukowsko (Facebook)


30-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)