Niskie temperatury, ryzyko wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni

KROSNO / PODKARPACIE. Co roku na terenie kraju odnotowuje się przypadki zgonów w konsekwencji nadmiernego wychłodzenia organizmu. Apelujemy o reagowanie i informowanie służb porządkowych, o każdym przypadku ujawnienia osoby narażonej na wychłodzenie.
Niska temperatura powietrza sprawia, że wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia w skutek wychłodzenia organizmu. W sposób szczególny problem ten może dotyczyć osób bezdomnych, samotnych, chorych, seniorów, osób będących pod wpływem alkoholu czy z innych powodów w których osoby tracą świadomość.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i troskę o osoby, które nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu zimowego. Nie pozostawiajmy ich bez niezbędnej pomocy. Widok osoby śpiącej na ławce, osłabionej czy nietrzeźwej  – to sygnał do działania dla mundurowych.

Aby pomóc wystarczy zadzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997. W ten sposób można uratować ludzkie życie.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego działa bezpłatna i całodobowa infolinia. Pod numerem 987 można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

źródło: KMP Krosno

12-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)