Podczas kopania fundamentów odkryli szczątki niemieckiego samolotu (ZDJĘCIA)

ŚWIERZOWA POLSKA / PODKARPACIE. Szczątki niemieckiego samolotu wojskowego odkryli robotnicy podczas prac w miejscowości Świerzowa Polska. Policjanci zabezpieczyli teren oraz sprawdzili wykopalisko pod kątem niewybuchów. Niezwykłe znalezisko zostanie teraz gruntownie zbadane przez historyków.

Wczoraj przed południem dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że podczas prac ziemnych prowadzonych na terenie jednej z posesji w Świerzowej Polskiej odkryto szczątki samolotu. Prace budowlane natychmiast przerwano.

Policjanci zabezpieczyli teren placu budowy oraz odkopaną łopatę śmigła i prawdopodobnie chłodnicę samolotu. Z tabliczki znamionowej jednego z elementów można wnioskować, że są to podzespoły niemieckiego myśliwca „Messerschmitt” z okresu II wojny światowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego krośnieńskiej komendy. Policjanci szczegółowo sprawdzili teren wykopaliska pod kątem ewentualnych niewybuchów. O odnalezionych szczątkach samolotu poinformowali służby konserwacji zabytków oraz specjalistów z zakresu historii i archeologii, a następnie przekazali teren do dalszych badań naukowcom.

Od zakończenia II wojny światowej minęło już ponad 70 lat. Pomimo upływu czasu, śmiertelnie niebezpieczne przedmioty z tamtego okresu zalegają w lasach i na polach. Apelujemy, by o każdym niepokojącym znalezisku informować Policję.

Źródło: KMP Krosno

23-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)