Niezgłoszone środki płatnicze. Pieniądze w drzwiach samochodu i w skrzynce na narzędzia

MEDYKA / PODKARPACIE. Podczas kontroli podróżnych na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili niezgłoszone do kontroli znaczne ilości krajowych i zagranicznych środków płatniczych: blisko 350 tys. złotych i 60 tys. euro.

Osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro.

Największą kwotę, blisko 250 tys. zł przewoził w minioną sobotę obywatel Ukrainy. Niezgłoszone do kontroli pieniądze znajdowały się w bocznych drzwiach samochodu i skrzynce narzędziowej.

???

Deklaracji dewizowej nie złożyła także obywatelka Ukrainy, która 04 września przekraczała pieszo granicę w Medyce. Podczas kontroli kobiety okazało się, że w jej bagażu i odzieży wierzchniej znajduje się 60 tys. euro. Podróżna tłumaczyła, że nie wiedziała o konieczności złożenia deklaracji.

Podobnie tłumaczył się obywatel Ukrainy, który 5 września w południe przekraczał granicę w Medyce . Samochód, którym podróżował mężczyzna został skierowany przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej do szczegółowej rewizji. W trakcie przeszukania pojazdu okazało się, że w bagażu kierowcy znajduje się blisko 95 tys. złotych.

Za niedopełnienie obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych wszyscy podróżni ukarani zostali mandatami karnymi o łącznej wysokości 11 tys. złotych.

źródło: KAS

07-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)