Nielegalna uprawa konopi indyjskich zlikwidowana przez policję (ZOBACZ VIDEO, ZDJĘCIA)

Nielegalna uprawa konopi indyjskich zlikwidowana przez policję (ZOBACZ VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego jarosławskiej komendy zatrzymali 30-latka i 34-latka na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Mężczyźni przenosili w plecaku ścięte konopie indyjskie, które wyhodowali na prowadzonej przez siebie nielegalnej uprawie. Policjanci zabezpieczyli te rośliny a w domu starszego z mężczyzn odnaleźli ponad 400 gramów marihuany. Sprawcy już usłyszeli zarzuty.

Policjanci, działający na terenie gminy Radymno zauważyli dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie plecaki. Mężczyźni zostali zatrzymani tuż po tym, jak ścięli łodygi konopi indyjskich. Po zatrzymaniu funkcjonariusze ujawnili w plecaku worek jutowy ze ściętymi roślinami i sekatorami. Mężczyźni przyznali, że od dwóch miesięcy prowadzili nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Na polu, w miejscu ujawnionej uprawy policjanci zabezpieczyli dziewięć roślin. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia okoliczności tej sprawy. Następnego dnia policjanci przeszukali miejsca ich zamieszkania. W czasie prowadzonych czynności, w zabudowaniach gospodarczych należących do 34-latka policjanci ujawnili susz konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli ponad 420 gramów suszu. Wykonany tester potwierdził, że jest to marihuana.

Wczoraj obaj sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty uprawy krzewów konopi indyjskich. 34-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości. Wobec tego mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała poręczenie majątkowe w kwocie 5000 złotych.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę konopi przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewidziano karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

źródło: KPP Jarosław

foto: kadr z filmu

05-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)