Na bursztynie daleko nie pojechał. Zbiornik ze złotem Bałtyku

REGION / PODKARPACIE. 11,5 kg bursztynu usiłował przemycić przez przejście graniczne w Korczowej obywatel Ukrainy. Podczas kontroli jego pojazdu, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli także papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Do udaremnienia próby przemytu bursztynu i papierosów doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej , w poniedziałek 18 lutego br.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali tam do szczegółowej rewizji wjeżdżający do Polski samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych, kierowany przez obywatela Ukrainy.

Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli, że w zbiorniku paliwa znajduje się ukryty przed kontrolą towar: 11,5 kg nieoszlifowanego bursztynu oraz 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia należności przywozowych i dokonania zgłoszenia celnego.

Zarówno bursztyn i jak i papierosy zostały zatrzymane do dalszego postępowania.

To kolejny przypadek udaremniania przemytu bursztynu przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej w woj. podkarpackim.

W 2018 r. podczas kontroli na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt łącznie 705 kg bursztynu (rekordowe wykrycie bursztynu miało miejsce na przejściu granicznym w Korczowej 29/30 października 2018 r. Funkcjonariusze udaremnili wówczas wprowadzenie do nielegalnego obrotu aż 275 kg nieoszlifowanego bursztynu).

W latach 2016-2018 największą ilość bursztynu wykryli podczas kontroli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej – łącznie 920 kg. Porównywalna ilość bursztynu została w tym czasie zatrzymana przez funkcjonariuszy z oddziałów celnych w Medyce i Budomierzu, odpowiednio 353 i 305 kg.

źródło: KAS

20-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)