Młodzi piłkarze z Polski, Niemiec i Słowacji zagrają w weekend w Krośnie!

KROSNO / PODKARPACIE. Już dzisiaj (5 stycznia) rozegrane zostaną pierwsze mecze turnieju „Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-13. Drużyny z rocznika 2005 rozpoczną piłkarskie święto w Krośnie, a zbliżający się turniej będzie pierwszym z sześciu zaplanowanych na pierwszy kwartał 2018 roku. W kolejnych terminach zobaczymy w akcji zespoły z roczników 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010. Stawka drużyn z roku na rok jest coraz mocniejsza, a w tym będzie sporo niespodzianek i ciekawych zespołów!

Piłkarskie zmagania w kategorii wiekowej U-13 zapowiadają się bardzo emocjonująco. Dwanaście drużyn będzie miało okazję pograć w okresie zimowym na świetnej sztucznej murawie o wymiarach 68×45 m. W sumie w ciągu trzech dni w „Hali Krosno” rozegrane zostaną 42 piłkarskie spotkania! Turniej będzie miał rangę międzynarodową, po raz pierwszy będziemy gościć w Krośnie zespół z Niemiec – 1.FC Frankfurt, pojawią się także zawodnicy ze słowackiego MFK Zemplin Michalovce oraz oczywiście polskie drużyny z kilku województw.

W piątek o 18:00 inauguracyjne spotkanie grupy A, w którym Beniaminek Krosno zmierzy się z Dunajcem Nowy Sącz. Podopieczni trenerów Marka Adamiaka i Kamila Chmielowskiego będą mieli okazję drugi raz w krótki odstępie czasu zmierzyć się z mocnymi zespołami w turniejowych zmaganiach, początkiem grudnia drużyna z tego rocznika zagrała w prestiżowym „PROFBUD Cup”. W ten sam dzień na murawie zaprezentują się również drużyny Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, P.S.V. Łódź, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i wspomniani słowacy MFK Zemplin. Dokończenie grupowych zmagań w sobotę i także w ten dzień od godziny 13:30 mecze w grupie B, w której oprócz niemieckiej drużyny z Frankfurtu zagrają również zawodnicy Śląska Wrocław, Sandecji Nowy Sącz, Rekordu Bielsko-Biała, Rozwoju Katowice i Goala Nowy Sącz.

Finałowe zmagania zaplanowano na niedzielę, od godziny 9:00 mecze „Grupy Brązowej” z udziałem drużyn, które w fazie grupowej zajęły 5 i 6 miejsce. O 11:00 start „Grupy Srebrnej” – miejsca 3 i 4 w grupach A i B, a od 13:00 o końcowy triumf w „Grupie Złotej” powalczą najlepsze drużyny turnieju, czyli zespoły, które zajęły dwa czołowe miejsca w swoich grupach po pierwszych dwóch dniach turnieju!

Zapraszamy wszystkich sympatyków młodzieżowego futbolu do odwiedzenia „Hali Krosno” i oglądania na żywo spotkań z udziałem Beniaminka, a także innych uczestników turnieju. Piłkarskich emocji z pewnością nie zabraknie!

Źródło: UM Krosno

05-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)