Mieszkańcy Krosna za poszerzeniem granic miasta (WYNIKI, MAPA)

KROSNO / PODKARPACIE. Znamy już wyniki konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic Krosna. Ponad 89% osób, które wzięły w nich udział, opowiedziało się za poszerzeniem Miasta. Frekwencja wyniosła 6, 37 %.
W dniach od 14 lutego do 7 marca br. prowadzone były konsultacje społeczne w sprawie przyłączenia do granic Gminy Miasto Krosno terenów stanowiących część Gminy Krościenko Wyżne (w granicach obrębu ewidencyjnego Krościenko Wyżne) oraz Gminy Miejsce Piastowe (w granicach obrębów ewidencyjnych Targowiska i Łężany).

W dniu 20 marca br. Zespół ds. ustalenia wyników konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic Gminy Miasto Krosno, powołany na mocy Zarządzenia Nr 1224/A/18 Prezydenta Miasta Krosna z dnia 9 marca 2018 r., podsumował wszystkie oddane głosy.

Uprawnionymi do głosowania w ramach konsultacji byli wszyscy mieszkańcy Miasta Krosna, dlatego liczba osób uprawnionych do głosowania w konsultacjach wyniosła 45 615 osób. W konsultacjach swój głos oddało 2 904 osób, co stanowi 6,37 % wszystkich mieszkańców miasta. Spośród tej liczby 97,76 % czyli 2839 głosów stanowiły głosy ważne.

W odpowiedzi na pytanie o treści: „Czy jesteś za poszerzeniem granic administracyjnych Gminy Miasto Krosno o tereny o powierzchni ok. 147,97 ha, stanowiące część Gminy Krościenko Wyżne (w granicach obrębu ewidencyjnego Krościenko Wyżne) oraz Gminy Miejsce Piastowe (w granicach obrębów ewidencyjnych Targowiska i Łężany)?”:

– oddano 2 540 głosów na „TAK”, opowiadających się za włączeniem proponowanego t erenuw granice Miasta Krosna, co stanowi 89,47 % wszystkich ważnie oddanych głosów,

– oddano 129 głosów na „NIE”, przeciwnych włączeniu proponowanego terenu w granice Miasta Krosna, co stanowi 4,54 % wszystkich ważnie oddanych głosów,

– od głosu wstrzymało się 170 mieszkańców, którzy wyrazili swoją opinię w formie ankiety, co stanowi 5,99 % wszystkich ważnie oddanych głosów.

Szczegółowe wyniki konsultacji znajdują się w załączonej tabeli.

Pełny Raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych – KLIKNIJ, ABY POBRAĆ.

źródło: UM Krosno

22-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)