Mechanik zaprasza na XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

KROSNO / PODKARPACIE. W dniu 30 kwietnia 2024 r. we wtorek w Zespole Szkół Mechanicznych im. ks. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się XII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.

Jak co roku, głównym celem organizacji Festiwalu jest promowanie nowoczesnych technologii, które są wykorzystywane w innowacyjnej gospodarce, a także rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży w wieku szkolnym kierunkami technicznymi. Przekonanie, że „nauka nie musi być nudna…” i w tym roku przyświeca organizatorom. Wcześniejsze edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co utwierdza ZSM w przekonaniu o potrzebie, a także słuszności zorganizowania kolejnego takiego wydarzenia. Festiwal kierowany jest do młodzieży szkół podstawowych Krosna i powiatów regionu.

Podczas Festiwalu zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę i pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Te interaktywne prezentacje pozwolą poprzez zabawę zdobywać nowe doświadczenia z zakresu m.in. fizyki, chemii, biologii i matematyki, a także sprawdzić swój refleks oraz zdolność logicznego myślenia. Samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób mają za zadanie pobudzić ciekawość świata i umożliwić dzieciom i młodzieży na przeżycie wspólnej naukowej przygody. Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu będą ciekawe wystawy uczelni wyższych województwa podkarpackiego oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw innowacyjnej gospodarki regionu krośnieńskiego. Ponadto Festiwal ma ukazywać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, jak też promować lokalne inicjatywy edukacyjne.

Mechanik – gospodarz eventu, serdecznie zaprasza i zachęca młodzież ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Zgłoszenia szkół na Festiwal przyjmowane są pod nr telefonu 13 4321561 (sekretariat ZSM w Krośnie) lub e-mailem na adres zsm@mkrosno.pl w terminie do 25 kwietnia 2024 r.

Wcześniejsze edycje Festiwalu i szczegóły całego przedsięwzięcia są publikowane na stronie internetowej www.zsm.krosno.pl.

 

materiały nadesłane

17-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)