Masz psa? Zaczipuj go. Zapłacisz mniej

KROSNO / PODKARPACIE. W przyszłym roku będzie obowiązywać nowa stawka opłaty z tytułu posiadania psa. Od  1 stycznia 2018 r. będzie to kwota 100 zł. Jeżeli jednak pies jest oznakowany mikroczipem i został zarejestrowany w bazie, właściciel zapłaci połowę tej kwoty, czyli 50 zł. Jeśli jeszcze nie zaczipowaliście swojego psa przypominamy, że do 15 grudnia mieszkańcy Krosna mogą bezpłatnie oznakować pupila w wyznaczonych lecznicach.

Przypominamy!
Każdy pies, który żyje na terenie miasta powinien być zgłoszony w Urzędzie a jego właściciel ma obowiązek płacenia opłaty z tytułu posiadania psa. W przypadku śmierci zwierzęcia lub sprzedaży/oddania czworonoga, jego właściciel informuje o tym fakcie Urząd, a zwierzę jest  wykreślone z ewidencji co jest podstawą do zaprzestania naliczania opłaty.

Zaczipujesz za darmo
Jak co roku prowadzona jest dla mieszkańców Krosna akcja bezpłatnego znakowania psów. Ma ona na celu oznakowanie wszystkich psów przebywających na terenie miasta. Po oznakowaniu dane psa zostają wprowadzone do ogólnopolskiej bazy oraz umieszczane są w bazie europejskiej. Taki sposób znakowania umożliwia Staży Miejskiej, ośrodkom opieki nad zwierzętami lub lecznicy odszukanie psa w przypadku jego zaginięcia również poza granicami kraju. Wprowadzany system nie nakłada na właścicieli psów żadnych dodatkowych obowiązków, poza tymi które obowiązywały do tej pory.

Psy które już są zaczipowane także mogą być zarejestrowane w bazie. W takim przypadku do bazy danych zgłaszane są dane właściciela i psa z numerem posiadanego czipu.

Jak oznakować psa?
To proste. Wystarczy udać się z psem i jego książeczką zdrowia do jednej z wyznaczonych lecznic i zaczipować naszego czworonoga.

Lecznice prowadzące bezpłatną akcję znakowania psów dla mieszkańców miasta Krosna:

Gabinet Weterynaryjny ALDO – Krosno, ul. Popiełuszki 135
Gabinet Weterynaryjny REKSIO – Krosno, ul. Wojska Polskiego 41
Przychodnia Weterynaryjna VETMEDICA – Krosno, ul. Ściegiennego 6
Gabinet Weterynaryjny ANIMALS – Krosno, ul. Łukasiewicza 95
Przychodnia Weterynaryjna PIRANIA – Potok 242 A

źródło: Urząd Miasta Krosna

foto: pixabay.com

23-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)