„Maluch +” 2018 – Gmina Rymanów złożyła ofertę do konkursu

RYMANÓW / PODKARPACIE. Gmina Rymanów złożyła ofertę do Konkursu “Maluch+” 2018. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił konkurs – w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2018.

Jest to otwarty konkurs ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Program,,Maluch+” planowany jest do realizacji w 2018 roku w ramach 4 modułów, w ramach których przewiduje się dofinansowanie działań na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów. Gmina Rymanów korzysta z Modułu 1 (dla jst) – tj. utworzenie w 2018 roku nowych miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. O dofinansowanie, w formie dotacji celowej z budżetu państwa mogły się ubiegać m.in. jednostki samorządu terytorialnego. Z racji potrzeb zgłaszanych przez zainteresowanych rodziców – gmina Rymanów przystąpiła do tego programu składając stosowny wniosek w tej sprawie w dniu 24 listopada 2017 roku.

Po konsultacjach z projektantami, Państwową Strażą Pożarną, SANEPID-em uznano, że na ten cel – do adaptacji – nadaje się niewykorzystane do tej pory –przyziemie tzw. „starej szkoły” w Rymanowie. W zakresie robót budowlanych przewiduje się m.in. osuszenie ścian – wykonanie innych koniecznych prac oraz zakup wyposażenia placówki. Orientacyjny koszt tej inwestycji to kwota ponad 1 mln złotych – w tym wnioskowana dotacja – 800 tysięcy złotych. Preferencje w ubieganiu się o pozyskanie środków na utworzenie żłobków mają te gminy na terenie, których nie funkcjonują tego rodzaju placówki. Termin realizacji tej inwestycji – w przypadku pozyskania środków na ten cel – to marzec/grudzień 2018 roku. Wyniki konkursu z podziałem na beneficjentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie MRP i PS w terminie do 31 stycznia 2018 roku.

źródło: UG Rymanów

27-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)