KROSNO: Zamknięto escape room. Uchybienia dotyczą szczególnie warunków ewakuacji

KROSNO, REGION / PODKARPACIE. W Krośnie zamknięto escape room. Obiekt nie spełniał warunków ochrony przeciwpożarowej, w szczególności warunków ewakuacji.

W Krośnie przy ul. Czajkowskiego, pomieszczenia przeznaczone na tzw. “escape room” zostały zamknięte.

– Ze względu na liczne uchybienia w zakresie ochrony przeciwpożarowej wydano zakaz eksploatacji pomieszczeń, które przeznaczone były na tzw. “pokój zagadek” – mówi st. kpt. Piotr Szydło, kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej z KM PSP w Krośnie.

Jak dodaje uchybienia w szczególności dotyczą warunków ewakuacji z obiektu.

Właściciel, jeśli zdecyduje się na usunięcie nieprawidłowości, będzie mógł się zwrócić do komendanta miejskiego PSP w Krośnie o ponowną kontrolę. Wówczas jej wyniki zdecydują o ponownym wznowieniu działalności.

Czym są escape roomy?

To popularne pokoje zagadek, które są swego rodzaju rozrywką umysłową. To zabawa przeniesiona z zabawy online do świata rzeczywistego. Polegają one na tym, że grupa osób dobrowolnie jest zamykana w pomieszczeniu. Aby wyjść, muszą rozwiązać zagadki logiczne, tym samym zdobywając klucz. Uczestnicy mają na to określony czas.

Warto dodać, że w Polsce znajduje się ponad 1000 takich miejsc. Z kolei na Podkarpaciu istnieje 22 pokoje zagadek.

Kontrole to pokłosie tragedii w Koszalinie

Przypomnijmy, że kontrole w całym kraju są spowodowane tragicznymi wydarzeniami z minionego piątku (4 stycznia), kiedy to w Koszalinie w jednym z escape roomów doszło do pożaru. Zginęło pięć dziewcząt, natomiast jeden mężczyzna doznał ciężkich poparzeń.

Kontrole obejmują m.in. sprawdzenie warunków ewakuacji, wyposażenie lokali w sprzęt gaśniczy, wymagane okresowe przeglądy instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe) oraz możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

07-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)