Krosno w czołówce najlepszych samorządów wg. Rankingu Samorządów “Rzeczpospolitej”

KROSNO / PODKARPACIE. W rankingu wyróżniono te samorządy, które najlepiej dbają o kondycję finansową, podnoszą jakość świadczonych przez siebie usług publicznych, w jak największym stopniu współpracują z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz wspierają przedsiębiorczość. Krosno zajęło 2 pozycję na Podkarpaciu.

Jak powstaje ranking

Ocenie podlegają wskaźniki wynikające ze sprawozdań budżetowych oraz dane podane przez samorządy. Zasady i metodologię Rankingu Samorządów ustala jego kapituła, której przewodniczącym jest były premier Jerzy Buzek. Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane jest w podziale na trzy główne kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Ranking ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie kapituła analizuje sprawozdanie budżetowe wszystkich gmin i miast w Polsce. W II etapie wskaźniki wynikające ze sprawozdań budżetowych. W tegorocznym rankingu maksymalnie można było uzyskać w tej części 55 pkt.

Pierwsza dziesiątka XIII Rankingu:

źródło: UM Krosna

24-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)