Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami. Hajer na wesoło o Azji Środkowej (VIDEO)

Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami. Hajer na wesoło o Azji Środkowej (VIDEO)

KROSNO / PODKARPACIE. Tegoroczny sezon Krośnieńskich Spotkań z Podróżnikami zakończył się prelekcją Mieczysława Bieńka „Azja Środkowa na wesoło”. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać niezwykle barwnej opowieści o podróży rowerem przez Kirgistan i Kazachstan. Zapraszamy do obejrzenia relacji video.

Mieczysław Bieniek (Hajer) to były górnik, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, tym razem podróżniczy etap w swoim życiu. Dzisiaj to ceniony prelegent, autor książek – Hajer jedzie do Dalajlamy, Hajer jedzie do Soczi, Hajer na andyjskim szlaku, Z Hajerem do Dalajlamy, Z Hajerem na kraj Indi, Z Hajerem przez Azję.
Po odejściu z kopalni w ramach swoistej terapii psychicznej Bieniek wyruszył w świat. Najpierw do Indii, potem do kolejnych krajów azjatyckich, afrykańskich, a następnie do Ameryki Południowej. W sumie odwiedził około 120 krajów na czterech kontynentach. Z czasem wypracował własny styl podróżowania, w którym szczególnie ceni sobie docieranie do trudno dostępnych miejsc.


W 2006 roku na swoje 50-te urodziny wyruszył w kilkumiesięczną podróż lądową do Dalajlamy w Indiach. W końcowej części tej drogi towarzyszył mu filmowiec Paweł Wysoczański. Z nakręconych materiałów powstał film dokumentalny “W drodze”.


Na grudniowej prelekcji w Krośnie podróżnik z humorem opowiadał o czteromiesięcznej podróży rowerem po Kirgistanie oraz Kazachstanie.

foto: Muzeum Rzemiosła w Krośnie

13-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)