Krośnieńskie obchody Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE.Wczoraj w Krośnie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Podczas lokalnych uroczystości krośnieńską Policję reprezentował Komendant Miejski Policji w Krośnie mł.insp. Leszek Buryła oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie nadkom. Krzysztof Łopuszański.

15 sierpnia br., w dniu Święta Wojska Polskiego o godz. 9, w Bazylice Kolegiackiej „Fara” w Krośnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej i innych bojach o Niepodległość Ojczyzny, koncelebrowana pod przewodnictwem ks.bp. Stanisława Jamrozka.

Dalsza część uroczystości patriotycznej odbyła się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po apelu poległych i oddaniu salwy honorowej delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem. W uroczystościach z udziałem kompanii honorowej Strzelców Podhalańskich i Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej, uczestniczyli Komendant Miejski Policji w Krośnie mł.insp. Leszek Buryła oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie nadkom. Krzysztof Łopuszański.

źródło: KMP Krosno


16-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)