Kopcące pojazdy wycofane z ruchu. 22 zatrzymane dowody rejestracyjne

PODKARPACIE. 43 skontrolowane pojazdy i 22 zatrzymane dowody rejestracyjne – to bilans jednodniowej akcji z użyciem dymomierza na podkarpackich drogach. Akcję, której celem jest ochrona środowiska i poprawa bezpieczeństwa, przeprowadzili rzeszowscy policjanci z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego.

Działania pod kryptonimem „SMOG” prowadzono w środę (9 października) w punkcie kontrolnym ITD przy odcinku krajowej „dziewiętnastki” w miejscowości Jawornik (powiat strzyżowski).

Podkarpaccy inspektorzy ITD wspólnie z policjantami zatrzymali do kontroli 43 pojazdy, których stan techniczny budził wątpliwości co do prawidłowej emisji spalin. Wykonany dymomierzem pomiar zadymienia spalin w 22 samochodach wykazał przekroczenie dopuszczalnych norm. Wynikało to prawdopodobnie z uszkodzenia silnika, układu paliwowego lub wydechowego.

Każdy z kierujących został ukarany mandatem i pożegnał się z dowodem rejestracyjnym pojazdu do czasu usunięcia nieprawidłowości. Aby odebrać dowód rejestracyjny, auta będą musiały przejść pozytywnie przegląd techniczny w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

 

źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

 

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)