Kontrwywiad wojskowy i CBA bada aferę przetargową w Autosanie. Publikujemy oświadczenie zarządu spółki

SANOK / PODKARPACIE. Służba Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne badają aferę dotyczącą przetargu na autobusy dla wojska, w którym sanocki Autosan nie wystartował z uwagi na zaniedbania związane z niedotrzymaniem terminu zgłoszenia. W odpowiedzi na nasze pytania dotyczące tej sytuacji zarząd spółki wystosował oświadczenie, które publikujemy na naszym portalu.

Sprawę afery przetargowej w sanockiej fabryce autobusów mocno skomentował na twitterze Bartosz Kownacki, wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zarząd Autosanu podkreśla, że firma zamierzała wziąć udział w postępowaniu ogłoszonym przez 2 RB LOG Rembertów na dostawę autobusów dla polskiej armii. faktem jest, że nie dotrzymano terminu złożenia oferty, który został wyznaczony na 28 lipca do godziny 8.00. Oferta z Autosanu wpłynęła 20 minut po czasie, dlatego też została odrzucona.

– W stosunku do osoby odpowiedzialnej za zaistniały fakt zarząd AUTOSAN sp. z o.o wyciągnął konsekwencje w postaci zwolnienia dyscyplinarnego, skierował zawiadomienie do odpowiednich organów oraz będzie dochodził roszczeń na drodze postępowania cywilnego – czytamy w oświadczeniu.

 

 

Źródło: red/autosan.pl / twitter.com/mon_gov_pl

23-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)