Konkurs wiedzy o Wiśle w krośnieńskiej PWSZ

KROSNO/ PODKARPACIEPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie włączyła się w obchody Roku Rzeki Wisły, ustanowionego przez Sejm RP dla uczczenia tej najważniejszej  polskiej rzeki. Wielki konkurs wiedzy o Wiśle organizowany jest w jej dorzeczu i miastach nad nią położonych. Akcja prowadzona jest w trakcie sierpniowej krośnieńskiej imprezy – Karpackich Klimatów.

Głównym celem konkursu jest promowanie idei Roku Wisły i podkreślenie jej roli. Konkurs ma również na celu rozbudzenie zainteresowań historią i kulturą ojczyzny, własnego regionu oraz kształtowanie postawy proekologicznej młodego człowieka żyjącego w zgodzie z naturą.

Konkurs „Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie…” odbędzie się 19 sierpnia 2017 roku, o godz. 13.00 w Bibliotece PWSZ przy Rynku 1. Jego uczestnicy napiszą krótki test, trwający 45 minut, złożony z 25 pytań dotyczących rzeki Wisły. Najlepsi zakwalifikują się do etapu ustnego, który odbędzie się w tym samym dniu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (pierwsza grupa wiekowa) oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (druga grupa wiekowa).

Aby wziąć udział w konkursie należy do 16 sierpnia wysłać zgłoszenie na adres: konkurswisla@pwsz.krosno.pl.

Więcej informacji można również uzyskać pod nr tel. 13 43 755 25.

Dla zwycięzców uczelnia przygotowała atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 1000 zł.

 

Plakat PWSZ Krosno Karpackie Klimaty
Konkurs to nie jedyna atrakcja krośnieńskiej uczelni w ramach Roku Rzeki Wisły. Biblioteka PWSZ w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka. Wystawie będzie towarzyszył pokaz diaporam Wisła z lotu ptaka, Wisła – królowa rzek, Ptasia wyspa i Sąsiedzi. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji plastycznych, a także możliwość oglądnięcia trójwymiarowego zdjęcia Wisły przez okulary 3D.

 

PWSZ w Krośnie w ramach corocznych Karpackich klimatów zaprasza do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez pracowników i studentów uczelni. Będzie można bezpłatnie wykonać pomiary sprawnościowe i profilaktyczne, własnoręcznie przygotować woreczki zapachowe oraz spotkać się z ciekawymi osobami w Wiosce Zielarskiej. Dzieci pobawią się językowo, zakręcą wiatrakiem i stworzą „Drewnoludy”. Nie zabraknie degustacji i pokazów.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto nas odwiedzić – gra: Akademickie Koło Fortuny. Do wygrania ładowarki słoneczne, udział w zajęciach w ramach Akademii Młodych i Przygotuj się do matury, lekcje językowe, analiza chemiczna wody, warsztaty mydlarskie, wypożyczenie Airwheel, koszulki, kubki i wiele innych.

Klimaty PWSZ to miejsce, gdzie w przyjaznej, uczelnianej przestrzeni będziemy bawić się w klimacie zielarsko-sportowo-plastycznym. Zapraszamy na dziedziniec uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego i na krośnieński Rynek w dniach 19-20 sierpnia 2017 roku (sobota 12.00-19.00, niedziela 12.00-18.00).

źródło: Miasto Krosno

16-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)