Kolejna edycja „Damskiej Jazdy” w Rymanowie-Zdroju (ZDJĘCIA)

RYMANÓW-ZDRÓJ/PODKARPACIE. Od jutra w Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju można obejrzeć prace dziewięciu artystek ze Słowacji zrzeszonych w Klubie Bardejowskich Twórców.

Wystawa to kolejna odsłona cyklu wystaw pt. „DAMSKA JAZDA”. Swoje prace prezentują: Marta Augustinská, Mária Pochowá, Antónia Hanuščáková, Svetlana Sternkowá, Judita Kravcová, Vlasta Droblenková, Katka Kostárová, Darinka Marchevská i Marika Džupinová.

0_6

– Ta wystawa, to efekt długoletniej współpracy słowacko – polsko – węgierskiej. Biorą w niej udział takie miasta jak Miszkolc, Sanok, Iwonicz-Zdrój, Bardejów i Rymanów-Zdrój. W naszej Galerii można obejrzeć około 40 prac wykonanych różną techniką. Niektóre z nich zaskakują. Są z pogranicza malarstwa i rzeźby – powiedział Wojciech Zagórski, który opiekuje się zdrojową Galerią Sztuki.

1_184

Na zdjęciu Wojciech Zagórski

Wystawione prace można oglądać do 30 stycznia. Tego dnia o godzinie 16.00 zaplanowano finisaż wystawy z udziałem twórców. Więcej informacji na plakacie w naszej fotogalerii.

Galeria Sztuki w Rymanowie-Zdroju czynna jest od wtorku do piątku w godzinach: 10.00-17.00 oraz w sobotę od godziny 09.00 do 14.00.

AZS/WZ
Fot. AZS/WZ


04-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)