Kolędy, pastorałki i utwory rozrywkowe podczas 5. koncertu 3 króli w Łężanach (ZDJĘCIA)

MIEJSCE PIASTOWE / PODKARPACIE. W roku bieżącym święto Objawienia Pańskiego, w sposób szczególny obchodzone było w Łężanach w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej. Po koncertach w Rogach, Targowiskach, Wrocance i Głowience nadszedł czas na koncertowanie u księdza proboszcza Jerzego Urbana. Była to już piąta edycja koncertu 3 Króli.

Po uroczystej sumie i słowie wstępnym wygłoszonym przez dyrektora Janusza Węgrzyna, orkiestra pod batutą Marcina Seredy, który tego dnia pełnił funkcje kapelmistrza pod nieobecność Miłosza Markiewicza, wykonała ponad 40-minutowy koncert, składający się zarówno z kolęd i pastorałek, jak i utworów rozrywkowych. Licznie zgromadzonej w świątyni publiczności, koncert przypadł z pewnością do gustu, czego wyrazem były uśmiechnięte twarze oraz na zakończenie owacje na stojąco. Na sam koniec noworoczne życzenia w imieniu własnym i orkiestry złożył wszystkim mieszkańcom łężan Janusz Węgrzyn. Był też oczywiście bis.

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii księdzu Jerzemu Urbanowi za ciepłe przyjęcie orkiestry, a także sołtysce Wioli Urban za pomoc techniczną przy organizacji tego wydarzenia.

źródło: GOK Miejsce Piastowe / materiały nadesłane

16-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)