Koalicja Europejska zarejestrowała listy poparcia dla kandydatów w eurowyborach. Zobacz kto startuje (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Koalicja Europejska zarejestrowała listy z podpisami poparcia dla kandydatów w zbliżających się eurowyborach. Listę otwiera Czesław Siekierski, europoseł PSL. Na drugiej pozycji posłanka PO Krystyna Skowrońska. Trzecie miejsce na liście obsadził Marek Ustrobiński z SLD, który jest wiceprezydentem Rzeszowa.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie, Zdzisław Gawlik, lider PO na Podkarpaciu poinformował, że Koalicja Europejska zebrała kilkadziesiąt tysięcy podpisów. Aby skutecznie zarejestrować listę kandydatów potrzebne było pozyskanie 10 tys. podpisów poparcia.

Zaprezentowano listę z 10 nazwiskami osób, które powalczą o euromandaty w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Przypomnijmy, że Koalicję Europejską obok Platformy Obywatelskiej tworzą: PSL, .Nowoczesna, SLD i Zieloni.

Lista Koalicji Europejskiej na Podkarpaciu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego:

1. Czesław Siekierski – europoseł PSL
2. Krystyna Skowrońska – poseł PO
3. Marek Ustrobiński – wiceprezydent Rzeszowa, SLD
4. Maciej Józefowicz – Zieloni
5. Joanna Frydrych – posłanka PO
6. Renata Butryn – była posłanka
7. Marek Rząsa – poseł PO
8. Józef Szkoła – radny powiatu jarosławskiego
9. Barbara Zych – były doradca prezydenta Tarnobrzega
10. Elżbieta Łukacijewska – europosłanka PO

13 kwietnia, w sobotę, w rzeszowskim hotelu Bristol odbędzie się konwencja regionalna Koalicji Obywatelskiej. Wszyscy kandydaci zaprezentują swoją europejską wizję, spróbują przekonać wyborców do wspierania całej listy. Zapowiadana jest obecność Grzegorza Schetyny i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

1_30

Przedstawiciele KE na Podkarpaciu zarejestrowali listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Foto: .Nowoczesna – podkarpackie (Facebook)

12-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)