Karuzela VAT wykryta przez podkarpacką KAS

PODKARPACIE. Pracownicy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu współpracując z organami ścigania, wykryli mechanizm karuzeli podatkowej w branży paliwowej. Spółka, biorąca udział w rozpracowanej karuzeli podatkowej, naraziła Skarb Państwa na uszczuplenia blisko 76 mln złotych.

Pracownicy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu ustalili, że kontrolowana spółka nie wykonując działalności gospodarczej wystawiała faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Następnie dokumenty wprowadzane były do obrotu.

Podatnik faktycznie ani nie dokonywał dostaw,  ani też nie  realizował usług, a tylko stwarzał pozory prowadzenia działalności gospodarczej, która polegała na kupnie i sprzedaży paliw.

Istotą procederu rozpracowanego z udziałem pracowników KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, było wyłudzanie podatku od towarów i usług. Stwierdzona kwota oszustwa sięga blisko 76 mln. złotych.

W wykrytej karuzeli podmiot pełnił rolę bufora, to znaczy podmiotu, którego zadaniem było  wzmocnienie  wiarygodności fakturowanych transakcji.

To kolejna karuzela podatkowa, której wykrycie było możliwe dzięki działaniom KAS w woj. podkarpackim.

Jak powiedział mł. insp. Andrzej Pasternak, Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu: – Wykrycie mechanizmu było możliwe dzięki  wnikliwej analizie dokumentów, odpowiedniej koordynacji działań oraz skutecznej wymianie informacji w jednostkach KAS. Rozbicie karuzeli wyłudzającej VAT jest kolejnym widocznym sukcesem działającej już niemal rok  formacji, jaką jest KAS.

KAS

KAS w Rzeszowie

23-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)