Już ponad 1000 żołnierzy wylądowało w Rzeszowie (FOTO)

Pentagon zapowiedział czasowe zwiększenie liczby wojsk USA w Europie, aby wzmocnić wschodnią flankę NATO. Od kilku dni trwa przemieszczenie żołnierzy 82. Dywizji Powietrznodesantowej do Polski.

Przemieszczone siły z USA stanowić będą istotne wzmocnienie odstraszania i obrony Polski oraz całego Sojuszu z uwagi na narastający kryzys wywołany agresywnymi działaniami Rosji i Białorusi.

W najbliższych dniach do Polski trafi łącznie 1 700 amerykańskich żołnierzy z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Kilka dni temu Pentagon poinformował o sfinalizowaniu uzgodnień dotyczących wzmocnienia obecności wojskowej USA i Polski i innych częściach wschodniej flanki NATO.

– Konsekwentnie wzmacniamy bezpieczeństwo Polski i wschodniej flanki NATO. Przed chwilą na lotnisku w Rzeszowie wylądowali żołnierze 82. Dywizji Powietrznodesantowej. To nasza sojusznicza odpowiedź na narastający kryzys wywołany agresywnymi działaniami Rosji – czytamy na portalu społecznościowym Twitter, Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej.

foto: MON, Twitter


08-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)