Ukradła portfel w aptece. Wszystko zarejestrowała kamera

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali 57-latkę podejrzaną o kradzież portfela w jednej z aptek. Kobieta wykorzystując okazję, ukradła pozostawiony na ladzie portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową. W ubiegłym tygodniu usłyszała zarzut kradzieży. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową doszło 26 maja tego roku w jednej z aptek na terenie Jasła. Tego dnia 60-letnia mieszkanka gminy Jasło poszła do apteki, by zrealizować receptę. Podczas rozmowy z farmaceutką położyła swoją torebkę oraz portfel na podeście umocowanym po zewnętrznej stronie lady. W tym czasie przy innych stoiskach było jeszcze kilka osób. Za nią także stała kobieta, która oczekiwała na swoją kolej. 60-latka po zakupieniu leków, zabrała torebkę i udała się do wyjścia. Przez nieuwagę pozostawiła na podeście lady swój portfel, w którym były pieniądze oraz karta bankomatowa.

Po chwili wychodząc z apteki kobieta zorientowała się, że nie ma swojego portfela. Wróciła więc do tego samego stoiska poszukując zagubionej rzeczy. Rozpytała również kobietę, która stała bezpośrednio za nią w kolejce. Ta z kolei zaprzeczyła by posiadała jakiekolwiek informacje na temat portfela i pokazała swoją portmonetkę, a po chwili wyszła z apteki. Pokrzywdzona 60-latka zgłosiła kradzież jasielskim policjantom.

Pracujący nad tą sprawą policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzili nagranie monitoringu. Na jego podstawie ustalili, że portfel zabrała stojąca za pokrzywdzoną w kolejce kobieta. Po podejściu do lady zsunęła leżący portfel do swojej torebki. Następnie w rozmowie z pokrzywdzoną pokazała jej swoją portmonetkę i wyszła z apteki. Funkcjonariusze prowadzili czynności, aby dotrzeć do sprawczyni kradzieży. Końcem czerwca ustalili jej personalia. Okazała się nią 57-letnia mieszkanka Jasła.

W ubiegłym tygodniu kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Przyznała się do popełnienia przestępstwa i złożyła wyjaśnienia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pw

Zdjęcie poglądowe

Źródło: KPP Jasło

11-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)