Jasło dla Sambora i Truskawca. Samochody pełne darów (ZDJĘCIA)

Apel o pomoc dla miast partnerskich Jasła, z Ukrainy Sambora i Truskawca spotykał się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców Jasła i okolic. Do namiotu, który znajdował się na płycie rynku oraz do CITiK-u i punktu prowadzonego przez PCK Oddział w Jaśle przy ul. W. Pola trafiło mnóstwo rzeczy, o które zwrócili się do ukraińscy partnerzy.

W sumie przez cztery dni zbiórki prowadzonej we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział w Jaśle, zebrano dary, którymi załadowano aż sześć samochodów dostawczych – po trzy dla każdego miasta. Oprócz tego w ramach zbiórki pieniężnej prowadzonej do puszek Polskiego Czerwonego Krzyża zebrano 11 tys. 275 zł. Za pieniądze te kupione zostały środki medyczne i opatrunkowe.

Dodatkowo Rada Miejska Jasła wyraziła zgodę i przyjęła stosowną uchwałę, dotyczącą wsparcia materialnego dla Sambora i Truskawca. Dzięki temu możliwe jest przekazanie dla każdego z miast: po cztery agregaty prądotwórcze, po 50 kocy termicznych i po 50 karimat – o wartości 46 tys. zł.

W dodatkową zbiórkę włączyły się także instytucje, organizacje, radni miejscy, osoby prywatne, którzy na bieżąco przekazywali pieniądze, by wesprzeć miasta. Z przekazanych środków kupione zostały: m.in. latarki, powerbanki, leki i środki opatrunkowe, środki higieniczne.

Zebrane dary dzisiaj (9 bm.) trafią do Sambora, a jutro (10 bm.) do Truskawca. Na granicy polsko-ukraińskiej odebrane zostaną przez przedstawicieli miast partnerskich. Transport zaoferowała firma Toyota Jasło (przy współpracy z jasielskimi firmami Habys oraz JANDRO s.c.), kartony dostarczyła firma TEKPUD Spółka z o.o. w Jaśle, a naklejki na kartony Pracownia Reklamy – Grafika. Wszelkie te usługi są bezpłatne.

– Wszystkim naszym mieszkańcom, a także zaangażowanym organizacjom, instytucjom, firmom oraz wolontariuszom składamy w imieniu mieszkańców Sambora i Truskawca, a także w imieniu Miasta Jasła z serca płynące podziękowania. Jesteśmy zbudowani Waszą wspaniałą postawą, okazanym wsparciem, ale również wielką życzliwością i pełnym zrozumieniem z Państwa strony na wszelkie apele o pomoc – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Miasta w Jaśle. – Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że to początek pomocy dla Ukrainy, bo z pewnością koniecznie będzie wsparcie długofalowe. Stąd też przypominamy, że na terenie naszego miasta w CITiK-u, przy ul. Sokoła 8 – nadal trwać będzie zbiórka darów dla Sambora i Truskawca, a w PCK Oddział w Jaśle przy ul. W. Pola 41 – dla Ukraińców, również tych przebywających na naszym terenie.

Urząd Miasta w Jaśle


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wolontariusze pilnie potrzebni! Wyjazdy do Olszanicy i Przemyśla

Przyjmiesz uchodźców z Ukrainy? Otrzymasz 40 zł dziennie


09-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)