IWONICZ ZDRÓJ: We dwóch brutalnie pobili 50-latka. Zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy

IWONICZ ZDRÓJ. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 50-latka. Napastnicy uderzali i kopali swoją ofiarę po całym ciele. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło po północy w piątek w Iwoniczu-Zdroju. Dyżurny krośnieńskiej komendy został powiadomiony o pobiciu przechodnia.
Jak ustalono, 50-latek idąc ul. Zdrojową został zaatakowały i dotkliwie pobity przez dwóch mężczyzn, którzy szli z przeciwnego kierunku. Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze wydziału prewencji udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

Rymanowscy i iwoniccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze zatrzymali 24-latka i 32-latka. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

Sąd Rejonowy w Krośnie, na wniosek Komisariatu Policji w Rymanowie i Prokuratury Rejonowej w Krośnie, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanych na okres 3 miesięcy. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Rymanowie pod nadzorem prokuratury.

Zgodnie z art. 158. § 1 kodeksu karnego za udział w pobiciu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 57a. § 1 kodeksu karnego wskazuje, że skazując za występek o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Źródło: KMP Krosno / Foto: zdjęcie poglądowe

30-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)