INTERWENCJA: Samochód wypadł z drogi i ściął znaki. Kierował nim pijany obcokrajowiec (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Lewakowskiego doszło do groźnej kolizji, w trakcie której, samochód osobowy wyleciał z drogi, ścinając dwa znaki i uszkadzając latarnię. Jak się okazało, kierował nim 24-letni obcokrajowiec. Był pijany. Badanie wykazało około 1 promil alkoholu. Dzień później, niemal w tym samym miejscu, inna osobówka również wyleciała z drogi na łuku.

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem. Zaalarmowani policjanci wstępnie ustalili, że kierowany przez 24-letniego obcokrajowca seat, wypadł z drogi na łuku ścinając znak, tabliczki z nazwami ulic, a także uszkadzając latarnię. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało około 1 promil alkoholu. Został on przesłuchany.

Policjanci postawili mu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu marki seat oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzutów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – mówi Klaudyna Konarzewska, ZKS KMP Krosno.

Na jezdni nie ma praktycznie śladu sobotniego zdarzenia, ale pytanie, dlaczego do tej pory (9.10 godzina 11:00) nikt nie usunął leżących tuż przy drodze znaków? Czy nie stwarzają one zagrożenia?

Dzień później, niemal w tym samym miejscu doszło do podobnej kolizji. Jak wstępnie ustalono, przed godziną 3, kierujący samochodem osobowym marki fiat, na łuku ul. Krakowskiej, poruszając się w kierunku ul. Piłsudskiego stracił panowanie nad pojazdem. Jadąc na wprost doprowadził do zderzenia z drzewem. Kierujący fiatem 36-latek został przewieziony do szpitala jeszcze przed przyjazdem policji. Mężczyźnie została pobrana krew do analizy na stan trzeźwości. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krośnie.

09-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)