INTERWENCJA. Mieszkaniec ulicy Wisze: “Ciężko dojechać do domu, a końca remontu nie widać” (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Krosna, który jest zbulwersowany sposobem prowadzenia remontu na ulicy Wisze. Krośnianin twierdził, że ulica jest prawie nieprzejezdna, za co wini  wykonawcę. Postanowiliśmy sprawdzić stan inwestycji na miejscu.

Gdy padał deszcz, a potem śnieg droga stała się niebezpieczna, zakopałem się jak jechałem do centrum. Dlaczego nie wysypią tłucznia na drogę by ją utwardzić? Najpierw ciężarówkami rozjechali nawierzchnię, a teraz nie wiadomo czy będzie dojazd na święta. Dobrze zrobił prezydent, że remontuje, na zebraniach dzielnicy sam o to wnioskowałem, ale jak przetrzymać zimę w takich warunkach? – żali się mieszkaniec ulicy Wisze.

Wykonawcą robót przy ulicy Wisze są: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie sp. z o. o., zwanym dalej „Liderem konsorcjum” oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie S.A, zwanym dalej „Partnerem konsorcjum”. Koszt inwestycji to 6 490 512,93 zł brutto, a termin zakończenia prac upływa 17.06.2018 r.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Krosna czy mieszkańcy zgłaszali uwagi co do stanu nawierzchni drogi oraz nieodpowiedniego przygotowania dojazdów do posesji podczas prowadzonych prac budowlanych.

– W trakcie realizacji inwestycji za odpowiedni stan dojazdów do posesji odpowiada Wykonawca robót. Ewentualne interwencje mieszkańców kierowane do Urzędu Miasta są niezwłocznie przekazywane Wykonawcy i Inżyniera Kontraktu. Pod uwagę należy wziąć, że jest to inwestycja drogowa i pewne utrudnienia w ruchu będą występowały przez cały okres realizacji inwestycji. Za co Wykonawca z góry przeprasza i prosi o wyrozumiałość – wyjaśnia Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krosna.

Do sprawy odniósł się również przedstawiciel wykonawcy Bartosz Zdzieba, kierownik budowy z Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie: – Staramy się, aby wszystkie dojazdy do posesji prywatnych były należycie wykonane. Niestety, każda taka inwestycja stwarza problemy dla lokalnych użytkowników drogi.

Krośnianin, który odwiedził naszą redakcję martwi się również o terminowość prowadzonych prac – Od jakiegoś czasu na drodze nic się nie dzieje, nie ma pracowników, boimy się z sąsiadami, że budowa nie zostanie ukończona na czas.

Prace musiały zostać przerwane z powodu złych warunków atmosferycznych. Technologia betonu wałowanego, która jest stosowana na ulicy Wisze nie pozwala obecnie na prowadzenie robót budowlanych. Zapewniam, że nie mamy żadnego opóźnienia – informuje Bartosz Zdzieba.

Również UM Krosna potwierdza słowa przedstawiciela wykonawcy: – Prace realizowane są zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rzeczowo-finansowym.

Sprawdziliśmy miejsce inwestycji dwukrotnie, po opadach śniegu i w dniu dzisiejszym. Ruch na ulicy Wisze odbywa się płynnie, choć jazda wymaga od uczestników dostosowania prędkości do warunków drogowych. Dojazdy do zamieszkanych posesji są utwardzone tłuczniem i chudym betonem.

Sprawę remontu przy ulicy Wisze będziemy na bieżąco monitorować.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ULICY WISZE

08-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)