Interwencja! Czy można swobodnie korzystać z basenu dla nieumiejących pływać?

KROSNO / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Krosna, który twierdzi, że w ostatni piątek tj. 20 października br. nie można było swobodnie korzystać z basenu przy Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie. Kupując bilet wstępu nie uzyskał żadnej informacji, że 2/3 tzw. basenu dla dzieci jest zarezerwowane dla zajęć grupy osób uczących się pływać wraz z instruktorem.

– Jestem bardzo oburzony faktem, że wraz z żoną i dwójką dzieci miałem do dyspozycji ok. 2 m² basenu. W części gdzie przebywaliśmy stało jeszcze kilkunastu rodziców z dziećmi, z którymi chcieli poćwiczyć naukę pływania. W zarezerwowanej części wraz z instruktorem w zajęciach uczestniczyło 5 osób, każdy z jednym dzieckiem – informuje krośnianin.

 

pixabay.com

– Zapłaciłem 40 zł za wstęp, a miałem tyle miejsca co w mojej domowej wannie. Widziałem jak jeden z panów, który przeszedł z dwójką synów i chciał skorzystać z basenu dla nieumiejących pływać, widząc jak wygląda sytuacja wrócił się do kasy i zażądał zwrotu pieniędzy. Wtedy pani kasjerka przybiegła udzielając instruktorowi napomnienia ale ten powiedział, że ma wynajęte i tyle. Gdy to usłyszałem, to aż się we mnie zagotowało, z moich pieniędzy został wybudowany ten basen, a teraz nie mogę z dziećmi z niego skorzystać?. Skoro oddaje się cześć basenu pod rezerwację nie powinno się pobierać opłat za wstęp – podsumowuje mężczyzna

Jako redakcja zwróciliśmy się do UM Krosna o wyjaśnienia, na jakiej zasadzie jest wynajmowana powierzchnia basenu i dlaczego mimo jego zarezerwowania w określonych godzinach, klienci nie są informowani, że nie mogą w pełnym zakresie korzystać z obu basenów. Czekamy na odpowiedź.

Basen przy SP 14 należy do Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie.

 

 

 

24-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)