III Widacki Bieg Niepodległości (ZDJĘCIA)

WIDACZ / PODKARPACIE. W tegorocznym III Widackim Biegu Niepodległości wzięło udział 136 zawodników ponad 20 więcej niż w roku ubiegłym. Po pokonaniu prawie 8 kilometrowej trasy na najwyższym podium stanęli – Hubert Wierdak z Korczyny. Drugie miejsce w kategorii open zdobył Damian Dziewiński (TG Sokół Sanok), a trzecie Marcin Niezgoda (KKB MOSiR Krosno). W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego, drugie miejsce wywalczyła Izabela Zatorska z Wrocanki, a trzecie Beata Jaślar z Beska.

Start do biegu głównego rozpoczął się o godzinie 12, kilka minut wcześniej, trójka biegaczy w imieniu wszystkich uczestników biegu, złożyła wiązanki kwiatów oraz zapaliła znicze pod pomnikiem poświęconym mieszkańcom Widacza, którzy oddali swoje życie w czasie wojen i prześladowań w XX wieku. Nowością tegorocznej edycji biegu niepodległości była również rozgrzewka przeprowadzona przez Katarzynę Strojek z firmy Skyactiv –jednego ze sponsorów biegu. Ośmiokilometrowa trasa wiodła drogami polnymi przez las i pola. W tym roku, na szczęście na trasie nie było tyle błota co rok temu. Zapewne nieco przeszkadzał silny wiatr, ale jak stwierdził żartobliwie po zakończeniu biegu jeden z jego uczestników Piotr Zajdel: złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy, czyli nie było wcale tak źle. Zawodnicy chwalili również bardzo oryginalne medale.

Na mecie na zawodników czekała zupa przygotowaną przez firmę „Posmakuj” Pawła Dobrzańskiego, a wszyscy chętni mogli upiec sobie kiełbaskę na strażackim ognisku.

Dyplomy, puchary i nagrody zwycięzcom wręczali: przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, wójt Marek Klara, jego zastępca Stanisława Gawlik, sołtys Targowisk Aleksander Mercik oraz Radosław Sidor, dyrektor widackiego biegu. Na zakończenie zawodów, rozlosowane zostały także nagrody rzeczowe. Nagroda główna – kamera – ufundowana przez Gmine Miejsce Piastowe, przypadła Sylwii Karaś z Komborni.

Bieg zorganizowany został przez: Gminny Ośrodek Kultury, gminę Miejsce Piastowe oraz radę sołecką z Widacza, przy wsparciu jednostek OSP z Widacz oraz Targowisk. Organizatorzy dziękują również licznym sponsorom, bez których bieg nie był by tak okazały w nagrody i gadżety. W roku bieżącym nasz bieg wsparli: Provident, Walter, Glasmark, Posmakuj, Skyactiv, Lo-Stark, Celestynka, Uzdrowisko Rymanów Zdrój, Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska Sopex. Kwiaty dla zawodników ufundowała kwiaciarnia Kwiatowe Love z Łężan.

Wyniki Biegu Widackiego

materiały nadesłane

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:

 

07-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)