Gmina Chorkówka ma swój posterunek policji (ZDJĘCIA)

CHORKÓWKA / PODKARPACIE. Od początku tego roku Posterunek Policji w Chorkówce służy mieszkańcom gminy. Uroczyste przekazanie kluczy do reaktywowanej jednostki odbyło się 16 marca w Polańczyku. W symbolicznym otwarciu obiektów w powiatach krośnieńskim i leskim uczestniczyli Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa.
W piątek w Polańczyku uroczyście reaktywowano dwie jednostki: Posterunku Policji w Chorkówce (powiat krośnieński) oraz Posterunku Policji w Polańczyku (powiat leski). Na uroczystość symbolicznego przekazania kluczy do kolejnych reaktywowanych w woj. podkarpackim posterunków Policji przybyli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, kadra kierownicza garnizonu podkarpackiego, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz duchowieństwa. Posterunek został poświęcony przez Duszpasterza Krośnieńskich Policjantów – ks. prałata Kazimierza Kaczora oraz archiprezbitera bieszczadzkiego ks. prałata Wojciecha Szlachtę.

Z ramienia krośnieńskiej Policji w uroczystości uczestniczyli: Komendant Miejski Policji w Krośnie mł.insp. Leszek Buryła, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie kom. Krzysztof Łopuszański, Komendant Komisariatu Policji w Dukli kom. Jerzy Szwast oraz funkcjonariusze przywróconego Posterunku Policji w Chorkówce.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

Przywrócony Posterunek Policji w Chorkówce jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby lokalnej społeczności. Projekt został sfinansowany ze środków Programu Modernizacji Policji oraz Urzędu Gminy Chorkówka za kwotę około 700 tysięcy złotych. W reaktywowanej placówce pełni służbę 7 funkcjonariuszy, którzy odpowiedzialni są za bezpieczeństwo mieszkańców gminy Chorkówka (w zakładce Twój Dzielnicowy znajdziesz dane kontkatowe do dzielnicowych odpowiedzialnych za poszczególne rejony).Kierownikiem posterunku jest asp. sztab. Paweł Szmyd.

Dzięki przywróceniu posterunku, policjanci będą bliżej mieszkańców i ich problemów. Znajomości topografii terenu gminy, ułatwi funkcjonariuszom szybsze dotarcie na miejsce interwencji i skuteczne jej przeprowadzenie. Zwiększy się także standard obsługi zgłaszających się tutaj mieszkańców. Policjanci dysponują teraz większą liczbą pomieszczeń.

źródło: KMP Krosno

21-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)