Dziennikarka tvPolska.pl: Seria pytań do premiera Mateusza Morawieckiego (VIDEO)

JASŁO: W sobotę, 11 marca 2023 r. odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Jasła. Premier pojawił się na Podkarpaciu, aby odwiedzić Rafinerię Jedlicze w której realizowana jest strategiczna inwestycja- instalacja do produkcji bioetanolu.

Spotkanie w szkole
Wizyta w Szkole podstawowej nr 12 w Jaśle była okazją by porozmawiać z lokalnymi organizacjami, działaczami społecznymi, czy też z wyborcami którzy osobiście chcieli po prostu spotkać się z premierem.

Seria pytań
Zazwyczaj podczas takich spotkań najciekawszy moment przychodzi kiedy publiczność ma możliwość zadawać pytania. Również i podczas tego spotkania nie obyło się bez trudnych pytań, na które premier Mateusz Morawiecki nie był z pewnością przygotowany.

Dziennikarka tvPolska.pl Karolina Pikuła zapytała wprost, o kilka ważnych dla Polaków kwestii – tvpolska.pl/karolina-pikula-spotkanie-z-premierem-morawieckim-jedlicze-11-03-2023/15919/

Pierwsze pytanie dotyczyło przedsiębiorców i planu rządu Prawa i Sprawiedliwości na polepszenie sytuacji małych i średnich firm, które ucierpiały najpierw podczas pandemii, a teraz borykają się z wysoką inflacją i kosztami energii.

Kolejne pytanie o podatki, które nasunęło się dziennikarce wynikło z tego co przedstawiał premier Morawiecki kilkanaście minut wcześniej.

Karolina Pikuła zapytała również o rolników którzy protestują i są w trudnej sytuacji odkąd zboże z Ukrainy wypełniło magazyny szczególnie na terenach Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Ostatnie pytanie dotyczyło tego co rząd planuje zrobić w kwestii rzezi wołyńskiej, przy okazji zbliżającej się osiemdziesiątej rocznicy tych tragiczny wydarzeń.

Zobaczcie państwo w nagraniu jak premier Morawiecki odpowiedział na te pytania. Czy waszym zdaniem odpowiedzi były satysfakcjonujące?

zdjęcia: fanpage Mateusz Morawiecki, Kancelaria Prezesa rady Ministrów, materiały nadesłane


12-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)