“Dziękujemy za waszą trudną służbę”. Krośnieńscy policjanci docenieni w swoje święto (FILM, ZDJĘCIA)

“Dziękujemy za waszą trudną służbę”. Krośnieńscy policjanci docenieni w swoje święto (FILM, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. W krośnieńskiej komendzie odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. W spotkaniu, oprócz funkcjonariuszy wzięli udział włodarze miasta, powiatu i gmin, a także przedstawiciele innych służb mundurowych, księża i zaproszeni goście. Święto Policji było znakomitą okazją do wręczenia wyróżnień i nominacji na wyższe stopnie zawodowe. Łącznie, awanse otrzymało 71 policjantów. 5 w korpusie oficerów młodszych, 44 w korpusie aspirantów, 19 podoficerów i 3 szeregowych. Więcej w materiale filmowym.

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się nabożeństwem w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie. Dalszą część uroczystości zorganizowano w auli krośnieńskiej komendy, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli parlamentarzystów, lokalnych samorządów oraz instytucji współpracujących z Policją.

Policjanci odebrali wyróżnienia oraz awanse służbowe z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusza Szymanka oraz Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie mł. insp. Leszka Buryły. W tym roku nominacje na wyższe stopnie otrzymało łącznie 71 policjantów. W korpusie oficerów młodszych mianowano 5 funkcjonariuszy, 44 w korpusie aspirantów, 19 w korpusie podoficerów i 3 w korpusie szeregowych Policji.

Uroczystym podsumowaniem plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” było uhonorowanie dyplomami oraz upominkami zwycięzców etapu powiatowego i laureatów wojewódzkich zmagań.

W wygłoszonym przemówieniu Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom komendy za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywane zadania. Złożył również podziękowania władzom miasta, powiatu i samorządowcom za podejmowanie skutecznych działań ukierunkowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całego regionu.

źródło: Red., KMP Krosno

14-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)