Dzieci z Ukrainy wypoczywały w Krośnie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Przez dwa tygodnie (24.07 – 6.08) w naszym mieście gościła 20 osobowa grupa dzieci z Ukrainy, których rodziny zostały dotknięte konfliktem zbrojnym na wschodzie tego kraju.

Dwutygodniowy pobyt minął dzieciom pod znakiem wielu atrakcji, organizowanymi zarówno na terenie Krosna, jak i poza. W programie pobytu znalazły się m.in. wycieczka do Krakowa i wycieczka w Bieszczady. Nie zabrakło również atrakcji lokalnych, wśród których był m.in. udział w uroczystościach Świet(l)nego Miasta, wizyta w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce czy odwiedziny w Karpackiej Troi.

Szczególne słowa podziękowania należą się społeczności Szkoły Podstawowej Nr 14 w Krośnie. Dzięki staraniom dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów-wolontariuszy nasi goście mogli się czuć bezpiecznie i spędzać czas w przyjaznej atmosferze.

Całe przedsięwzięcie wspierał finansowo i organizacyjnie Honorowy Konsulat Ukrainy w Rzeszowie na czele z Jerzym Krzanowskim – Konsulem Honorowym oraz Konsulat Generalny Ukrainy w Lublinie. Warto dodać, że Jerzy Krzanowski był również fundatorem wyprawki szkolnej dla każdego uczestnika wypoczynku.

Podziękowanie należy się również dla: Zespołu Placówek Oświatowych, WOPR Polańczyk, MOSiR Brzozów, Muzeum Podkarpackie, Muzeum Rzemiosła, Centrum Dziedzictwa Szkła oraz GOSiR Frysztak.

Dzieci wyjeżdżając już do domu w niedzielę 6 sierpnia, dziękowały za tak mile spędzony czas. Po udanej wizycie pozostały same dobre wspomnienia.

Źródło: UM Krosno

09-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)