JUŻ W PIĄTEK: “Dzieci z Brodą” zagrają w krośnieńskim RCKP

KROSNO / PODKAPRACIE. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w koncercie “Dzieci z Brodą i młodzi krośnianie” – muzycznej modlitwie pod Krzyżem Papieskim – 9 czerwca 2017, godzina 19.

Jan Paweł II pielgrzymował do Polski osiem razy. Podczas piątej pielgrzymki odwiedził również Krosno. Od tego czasu mija właśnie dziesięć lat. Mieszkańców Krosna zapraszamy, na wspomnienie tego wydarzenia, do udziału w wystawach i koncertach. Dzieci z Brodą to zespół dziecięcy założony przez Joszka i jego żonę Deborę.

Piosenki śpiewane przez Dzieci z Brodą od lat ujmują młodszych i starszych słuchaczy przesłaniem o nadziei, miłości, przebaczeniu, jednocześnie odważnie podając receptę na cierpienie i życiowe trudności. Twórczość zespołu, choć w pierwszej kolejności kierowana do dzieci, potrafi zachwycić wszystkich – niezależnie od wieku – swoim folkowym, ale nowocześnie zaaranżowanym i ciekawym brzmieniem.

Dziecięcym śpiewom towarzyszy gra i wokal profesjonalnych muzyków, przede wszystkim Joszka Brody, który urozmaica utwory grą na niezwykłych instrumentach etnicznych: cymbałach węgierskich, altówce węgierskiej, kobzie ośmiostrunowej, utogordonie i wielu innych.


Swojego talentu użyczyli także: Wojciech Waglewski, Kayah, Darek Malejonek, Antonina Krzysztoń, Marcin Pospieszalski, Janusz Grzywacz, Janusz Yanina Iwański, Cezary Paciorek, Piotr „Stopa” Żyżelewicz oraz znakomici muzycy z Węgier i Słowacji, artyści flamenco oraz górale z Istebnej i Koniakowa (rodzinnych stron Joszka).

tekst: Małgorzata Baranowska-Mika (RCKP)

źródło: oficjalna strona miasta Krosna

08-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)