Dwa kradzione auta zatrzymane na granicy

PODKARPACIE. Dwa auta poszukiwane przez zagraniczne służby odzyskali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Krościenku i Korczowej. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi 122 tys. zł.

Do pierwszego zdarzenia doszło 12 marca w przejściu granicznym w Krościenku. Tutaj do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się kierujący skodą obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ustalili, że jego dane figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Skoda została skradziona na terenie Niemiec.

Pojazd o szacunkowej wartości 100 tys. zł został zatrzymany, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci.

Dzień wcześniej podkarpaccy funkcjonariusze SG zatrzymali hyundaia o wartości 22 tys. zł. Autem kierował 39-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Jednak plany cudzoziemca zniweczyli mundurowi, ujawniając nielegalne pochodzenie pojazdu. Jak się okazało, hyundai został skradziony niespełna 2 miesiące temu w Danii i jest poszukiwany przez tamtejsze służby. Pojazd oraz kierowcę przekazano policjantom.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych ponad 17 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 1,5 mln zł.

tekst i foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


15-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)