Dlaczego warto uczestniczyć w Wirtualnym Dniu Otwartym Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie? – okiem studenta

17 marca 2021 roku odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Najlepszej uczelni pedagogicznej w Polsce, współtworzącej równocześnie krakowski ośrodek akademicki. Uczelni, kształcącej kilkanaście tysięcy studentów wśród których znaczna część pochodzi z województwa podkarpackiego.

W poniższym tekście Wiktoria, studentka II roku Zarządzania Informacją i Publikowania Cyfrowego UP przekonuje maturzystów dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Od blisko dwóch lat jestem studentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Mam za sobą rekrutację na studia, sporo wykładów, a co najważniejsze egzaminy. Choć od ukończenia szkoły średniej minęło już trochę czasu to wiem, że wybór odpowiedniej dla siebie uczelni, a co więcej kierunku studiów jest jedną z najtrudniejszych decyzji podejmowanych przez młodzież. Obecnie sytuacja wydaje się być jeszcze trudniejsza, bowiem pandemia skutecznie uniemożliwiła maturzystom odwiedzenie uczelni, udział w targach edukacyjnych i innych wydarzeniach, które mi oraz moim rówieśnikom pomogły w podjęciu tych kluczowych decyzji.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie wychodzi naprzeciw temu problemowi i chcąc jak najlepiej pomóc swoim przyszłym studentom organizuje Wirtualny Dzień Otwarty. Jako studentka tejże uczelni, pragnę opowiedzieć Ci dlaczego warto w nim uczestniczyć. Zapewne połową sukcesu przy wyborze odpowiedniej uczelni wyższej oraz kierunku, jest solidne zapoznanie się z jego ofertą. Dni Otwarte są do tego idealną okazją. W trakcie tego wydarzenia zapewne przekonasz się jak bogata i różnorodna jest oferta edukacyjna UP. Dowiesz się, że oprócz kierunków pedagogicznych, które najmocniej kojarzą się z UP, uczelnia może poszczycić się szeregiem studiów lingwistycznych, przyrodniczych, społecznych, artystycznych i inżynierskich. W programie Wirtualnego Dnia Otwartego pojawią się prezentacje poszczególnych Instytutów, dzięki którym uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się na czym polegają studia na konkretnych kierunkach. Studenci i pracownicy uniwersytetu przygotowali również prezentacje, wykłady i pokazy, dzięki którym bliżej poznasz naszą uczelnię. Na stronie UP dostępny jest spis wszystkich dostępnych zajęć wraz z możliwością zapisu na nie.

Ponieważ Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, może pochwalić się ponad 60 kierunkami studiów i ponad 200 specjalnościami, podczas Wirtualnego Dnia Otwartego, będą z nami przedstawiciele Biura Rekrutacji. Odpowiedzą na pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące wymogów rekrutacyjnych, progów punktowych, terminów i innych kwestii zawiązanych z rekrutacją. Głos zabiorą również przedstawiciele innych biur uczelnianych i organizacji studenckich, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące formalności, akademików, stypendium, ubezpieczenia czy wyjazdów zagranicznych. Nie da się ukryć, że jest to bardzo ważny aspekt studiowania, dlatego o te sprawy również warto pytać.

Dużą zaletą zbliżającego się dnia otwartego jest to, że większość wydarzeń będzie transmitowana „na żywo”. Stworzy to okazję do lepszego poznania pracowników oraz studentów UP. W programie znajdą się również liczne konkursy, a skoro tak to i również nagrody. Już teraz zachęcam do włączenia się do zabawy. Bez wychodzenia z domu, poświęcania czasu na dojazd, poczujesz, że bierzesz aktywny udział w tym wydarzeniu. Dzień otwarty moderować będą studenci, oni też przeprowadzą rozmowy z gośćmi i opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych ze studiowaniem. Dzięki „studenckiej atmosferze” wydarzenie to będzie miało dobry klimat, ale też odpowiedni poziom merytoryczny.

Jeżeli zastanawiasz się nad rekrutacją na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, jako studentka jeszcze raz serdecznie zachęcam do uczestniczenia w Wirtualnym Dniu Otwartym. Zapewniam Cię, że wybór szkoły wyższej, kierunku, a może i specjalności dzięki temu spotkaniu on-line stanie się o wiele prostszy!

Mam nadzieję, że do zobaczenia.
Wiktoria Owsińska

Dzień otwarty – 75 lat Uniwersytetu Pedagogicznego

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

15-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: