Dariusz Jęczkowski nowym trenerem Karpat Krosno!

KROSNO / PODKARPACIE. Były trener Resovii Rzeszów oraz koordynator ds. szkolenia w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Dariusz Jęczkowski został nowym szkoleniowcem Karpat Krosno. Poprowadzi biało-niebieskich w rundzie wiosennej III ligi. Głównym celem będzie ogrywanie wychowanków i powrót do sytuacji, w której stanowili oni większość pierwszego zespołu.

Dariusz Jęczkowski ma 34 lata. Jako zawodnik reprezentował barwy między innymi: Karpat Krosno, Stali Sanok, Cosmosu Nowotaniec czy LKSu Pisarowce. Grę zakończył w sezonie 2014/2015 broniąc barw Przełomu Besko.

Już na początku przygody trenerskiej trafił do znaczącego na Podkarpaciu ośrodka szkolenia młodzieży jakim jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovii Rzeszów. Z drużyną juniorów starszych uzyskał awans do Centralnej Ligi Juniorów. Podczas pobytu w Rzeszowie, został również pierwszym trenerem zespołu seniorskiego. Prowadził również drużyny podkarpackiego ZPN. Ma za sobą staż w Benfice Lizbona. W ostatnich miesiącach pracował w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, gdzie pełnił funkcję koordynatora ds. szkolenia. Nadzorował pracę szkoleniowców, pracował nad ścieżką rozwoju młodych piłkarzy. W grudniu pożegnał się z tym stanowiskiem.

Chciałem bardzo podziękować Darkowi Jęczkowskiemu, który wprowadził sporo ciekawych rozwiązań w Beniaminku, które zaprocentują w przyszłości. Natomiast czasem tak jest, że pewne wizje i cele trzeba przeorganizować. Beniaminek potrzebuje od nowego roku pewnych zmian, by dalej kontynuować swoją drogę. Czasem warto się zatrzymać i spokojnie ocenić całość. Szanuję pracę Darka Jęczkowskiego, to ambitna osoba z wielką wiedzą piłkarską. Beniaminek dalej będzie współpracował z trenerem Jęczkowskim, ale w trochę innej formie – mówił na łamach strony internetowej Beniaminka Grzegorz Raus, dyrektor akademii.

Dzisiaj w siedzibie klubu odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono nowego trenera.

Celem dla nowego szkoleniowca będzie przede wszystkim zbudowanie fajnego zespołu, w którym nasi niezwykle utalentowani wychowankowie będą mieli możliwość rozwoju – podsumowuje krótko Bogdan Józefowicz, prezes Karpat Krosno.

Dariusz Jęczkowski zastąpił Adama Fedoruka, który w sierpniu ubiegłego roku, na prośbę klubu objął funkcję trenera w trudnym dla Karpat momencie. Jak sam mówił, nie miał komfortu przygotowania zespołu w optymalnych warunkach, ale podjął się wyzwania uzupełnienia składu młodymi zawodnikami i walki na trzecioligowym froncie.

Przed wiosennym wznowieniem rozgrywek, Karpaty klasyfikowane są na zagrożonym spadkiem 17. miejscu w tabeli III ligi, grupy IV, z dorobkiem 13 punktów po 17 meczach. Krośnianie zdołali wbić rywalom 16 bramek, stracili aż 36. Biało-niebiescy wygrywali trzy razy. Zanotowali 4 remisy i 10 porażek. Za plecami, Karpaty mają jedynie JKS 1909 Jarosław (8 punktów). Przed klasyfikowana jest Avia Świdnik (14), Spartakus Daleszyce (14) i Podlasie Biała Podlaska (16).

Pierwszy mecz rundy wiosennej, Karpaty rozegrają na własnym boisku 10 marca. Przeciwnikiem będzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym bezpośrednim starciu pomiędzy tymi zespołami padł remis 0:0.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Piłkarze wrócą do gry. Znamy plan sparingów Karpat Krosno

Dariusz Jęczkowski. Foto: archiwum tvKrosno.pl

09-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)